LR-SEAN 1
LR-SEAN 1 – Levete Room
LR-SEAN 1 från Levete Room är en modern skjorta med en avslappnad silhuett och genomtänkta detaljer som ger plagget ett unikt uttryck. Den klassiska kragen och knäppningen framtill möts av dekorativa små pärlor som är fastsydda längs kragen och utvalda sömmar – en subtil men exklusiv detalj som lyfter hela designen.
Skjortan har en avslappnad passform med långa ärmar och breda manschetter. Nederkanten är försedd med en justerbar dragsko med resår på båda sidor, vilket gör att du enkelt kan anpassa passformen och skapa en trendig, lätt blusad silhuett. De sydda vecken framtill ger dessutom ett extra fint fall när skjortan dras ihop.
Tillverkad i mjuk bomull som känns behaglig mot huden och gör skjortan lika skön som den är stilfull. Matcha den med jeans för en ledig vardagslook eller bär den tillsammans med kostymbyxor eller kjol för ett mer uppklätt uttryck.
- Klassisk krage med dekorativa pärldetaljer
- Knäppning framtill
- Justerbar dragsko med resår i sidorna
- Sydda veck som skapar en fin drapering
- Mjuk kvalitet i 100% bomull
Material: 100% bomull
Storlek:
- Fri frakt på alla beställningar över 699:-
- Betala tryggt med Klarna